Porselen Laminalar Hayatınızda Neleri Değiştirir?

Porselen Laminalar Hayatınızda Neleri Değiştirir?

Porselen laminalar, bireylerin özellikle ön grup dişlerine uygulanan, dişlerin ön yüzeyinin 0,3 mm. kadar aşındırılarak yerine porselenden üretilmiş, dayanıklı ve doğal görünümlü malzemenin yapıştırılması şeklinde gerçekleştirilen tedavi yöntemidir. Çok ince, dayanıklı, ışık geçirgenliği yüksek materyallerden hazırlandığı için de, porselen laminalar gerçek dişlerden ayırt edilememektedir.

Elbette böyle bir uygulamanın avantajları da çoktur, ancak teknik açıdan getirdiği avantajlardan ziyade, günlük hayatta bireye sağladığı faydalardan bahsedeceğiz.

Porselen lamina uygulamaları ile dişlerdeki renk değişimleri, diş yüzeyindeki deformasyon, kırık dişler, çarpık dişler gibi vakalarda ilk başvurulan yöntemlerden biridir. Gerek uygulama, gerekse sonuç bakımından oldukça kolay ve hızlı bir yöntemdir. Böylece, kısa süre içinde sağlıklı ve göze hoş görünen dişlere sahip olabilirsiniz.

Bilindiği üzere, gerek iş hayatında, gerek sosyal hayatta dış görünüşe önem verilen bir dönemde yaşamaktayız. Dış görünüş deyince de ilk akla gelen yer yüz gölgesidir. Yüz bölgemizde ise yapılan araştırmalara göre insanların en çok dikkat ettiği bölge ağız ve diş bölgemiz. Yapısal bozuklukları olan dişler, sağlık açısından önemli olduğu kadar, günlük hayatta insan ilişkilerinizi de olumsuz etkilemektedir. Araştırmalara göre, bozuk diş yapısı, bireylerde, özgüven eksikliği, insan içine çıkamama, kendisiyle barışık olamama, gülümseyememe gibi durumlarla karşılaşılmakta; hatta zaman zaman bireylerin depresyona girmesine sebep olmaktadır.

Porselen lamina uygulamaları sayesinde artık bu gibi sorunların çözülmesi oldukça kolaylaştı. Kısa sürede sağlıklı, göz hoş görünen dişlere kavuşmak mümkün. Özellikle diş ve diş etleri, insanların dış görünüşünü büyük ölçüde etkilediği için, hem özgüven açsından, hem de toplumda kendine saygısı olan, mutlu bir birey olarak izlenim vermek adına ağız ve diş sağlığı büyük önem taşımaktadır.

Proselen lamina uygulaması, Bağdat Caddesi’nde yer alan Dentsuadiye Diş Kliniği’nde, Protez Uzmanı Dr. İlker Arslan tarafından başarıyla gerçekleştirilmektedir. Sağlıklı ve estetik dişlere sahip olmak için, zaman kaybetmeden hekimimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Şahane bir yorum yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *