Kanal Tedavisi

Kanal Tedavisi

Diş ağrısı kanal tedavisi endikasyonu için önemli bir kriterdir. Kendiliğinden veya ağrı kesici kullanılmasına rağmen geçmeyen ağrılar dişin artık kendini savunmadığını gösterir. Kanal tedavisi gereken dişlerde ağrı yalnızca dişte değil yüzde, boyunda, kulakta ve başın bir yarısında dahi hissedilebilir. Bazı kronik durumlarda dişte herhangi bir rahatsızlık olmamasına rağmen yapılan radyografik kontrollerde kökte iltihaplanmalara rastlanabilir. Bu durumlarda da kanal tedavisi gerekebilir.

Günümüzde kanal tedavisinde kullanılan maddeler ve teknikler sayesinde kök ucundaki apselerin büyük çoğunluğu tedavi edilebilmekte ve böylelikle dişin çekilmesine gerek kalmamaktadır.
DentSuadiye kadrosuna yeni bir uzman daha ekleyerek her alanda profesyonel hizmet vermeye devam ediyor.

Endodonti (kanal tedavisi) uzmanımız Dr. Dt. Ata Devrim Çağlayan 2000 yılında Ankara Üniversitesinden mezun olup, Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi A.B.D bölümünde doktorasını almıştır. 2014 yılından itibaren tüm bilgi ve deneyimlerini DentSuadiye’de hastalarına uygulamaya devam edecektir.

Dr.Dt. Ata Devrim Çağlayan kanal tedavisinin büyük bir titizlik ve uzmanlık gerektirdiğini savunarak, hastalarına en kaliteli tedaviyi sunmaktadır.

Kanal tedavisinin başarısı tedavi basamaklarının her birinin eksiksiz ve en iyi şekilde uygulanmasına bağlıdır. Kanalların doğru bir şekilde genişletilmesi, temizlenmesi ve doldurulması gerekir.
Kanal tedavisi fiyatları kanal yapılacak dişin kanal sayısına göre belirlenip, fiyat araştırmalarında tedavi sırasında kullanılan materyallerin kalitesi ve hekimin uzmanlığı göz önünde bulundurularak değerlendirmek gerekir. Kanal tedavisi, dişi kurtarmak amacıyla yapılan son aşama tedavi olup geç kalınmaması gerekmektedir.

Sizde DentSuadiye Diş Kliniği‘nin ücretsiz muayenesinden yararlanıp, kanal tedavisinin yanı sıra ağız ve diş sağlığınız hakkındaki tüm detayları uzmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Şahane bir yorum yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *