Diş Teli

İnsan yüzünde bulunan her parça, sağlık ve estetik açısından apayrı öneme sahip. Bu organların sağlıklı çalışmasının yanında, nasıl göründükleri de insanları ilgilendiriyor. Çünkü doğal işlevini yerine getiren bir organ estetik bir görünüme sahip değilse, psikolojik travmaya varan sorunlar ortaya çıkabiliyor. Bu durum, örneğin burun için estetik bir ameliyat ile çözüme kavuşturulabiliyor. Diş hekimleri ise çok daha şanslı. Çünkü diş teli uzun yıllardır kullanılan ve kesin sonuç veren bir yöntem.

Zaman geçtikçe değişen her şey gibi, teller de şekil değiştiriyor elbette. Üretildikleri malzemeler daha sağlıklı elementlerden seçiliyor. Diş yapısını bozmayacak, dişe zarar vermeyecek elementler seçiliyor.

Dış görünüşteki estetiği yeniden kazanmak adına taktırılan tellerin, dişte bulundukları süre içinde estetik kaygı yaratmaması amaçlanıyor. Ve elbette rahat kullanım için yeni yeni yöntemler geliştiriliyor. Biz de Dent Suadiye olarak bu gelişmeleri yakından takip ediyor, hastalarımızın ihtiyaçları doğrultusunda kullanmaya gayret gösteriyoruz.

Diş Teli Tedavisi

Diş teli uygulamasını kabullenmek için bir cesaret gerektiği doğru. Özellikle de genç yaşlarda. Ergenlik çağındaki gençlerin bu yapısal bozuklukların tedavisine yanaşmamasının temel sebebi maalesef alaya alınacaklarını düşünmeleri. İşte bu noktada hem onların alaya alınmasının önüne geçilmesi, hem de dişlerindeki yapısal bozuklukların tedavi edilmesi gerekiyor. Bu zor görevin tamamlanması ise yeni teller ve uygulamalar ile mümkün olabiliyor.

Dent Suadiye olarak biz, uygun olan hastalarda invisalign adı verilen şeffaf tel kullanımı ile estetik görüntü kaygısının önüne geçiyoruz. 3D teknnolojisi ile kişinin ağzına uygun olarak tasarlanan invisalign, bir kalıp halinde direkt olarak dişlerin durması gerektiği hale uygun olarak dişlere takılıyor.

Hasta bu kalıbı yalnızca yemek yerken veya bir şeyler içerken çıkartıyor. Bunun haricinde invisalign, tek kalıbın kullanım süresi olan 2 haftalık müddet boyunca hastanın dişlerinde kalıyor. 2 haftanın sonunda kalıp değiştirilerek, hekimin istediği müddet boyunca bu döngü devam ediyor.

Invisalign kullanımı uygun olmayan hastalara ise diş teli uygulaması yapılıyor. Fakat özellikle porselen tel kullanımı ile estetik kaygının büyük oranda önüne geçiliyor. Kullanılan malzemeler diş sağlığı açısından bir sorun teşkil etmiyor. Düzenli kontrol ve başarılı müdahaleler ile de tel kullanımı süresi minimum seviyeye çekiliyor.

Diş Teli Fiyatları

Tel uygulamasının genç yaşlarda yapılması, düzgün dişlere sahip olmak için oldukça önemli. Genç arkadaşlarımızın cesaretlerini toplayarak bize başvurmaları, ileriki yaşamlarında rahat rahat gülmelerinin yolunu açıyor.

Arkadaşlarınız rahat rahat gülerken ağzınızı kapatmaya, acaba nasıl görünüyorum diye düşünmenize gerek kalmadığını düşünün. Bu duruma yalnızca kısa bir diş teli uygulaması sonucunda gelebilirsiniz. Üstelik diş yapınız uygunsa invisalign yöntemi sayesinde teller ile uğraşmadan, çok daha rahat bir tedavi süreci geçirebilirsiniz.

Şahane bir yorum yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *