Ağız Sağlığı ve Psikoloji

Ağız Sağlığı ve Psikoloji

Estetik Diş Hekimliği, Ağız Sağlığı ve Psikoloji

Dişler, dış görünüşümüzde rol oynayan en önemli etkenlerden biridir. Dişlerdeki renk ve şekil bozuklukları, psikolojik rahatsızlıklara varabile kadar ciddi sorunlara neden olmakta. Sağlıksız diş etleri, renk ve görünüm olarak deforme olmuş, kırılmış dişler söz konusu olduğunda, bireylerde özgüven eksikliği, toplumsal baskı altında hissetme gibi durumlar yaşanmakta.

Estetik diş hekimliği, klasik diş hekimliğinin sanat ve estetikle birleşerek, dişlerinize ve dolayısıyla gülüşünüze yeni bir görünüm kazandıran, son teknoloji çalışmaların yapıldığı alandır diyebiliriz. Kırık, çürük, çarpık ya da rengi solmuş dişlerin, birtakım uygulamalarla tedavi edilerek sağlıklı bir görünüme kavuşması mümkün.

Sağlıklı dişlere ve harika bir gülüşe sahip olabilmeniz için, estetik diş hekimliği alanında implant, diş beyazlatma, gülümseme tasarımı, porselen lamina gibi hizmetler, Bağdat Caddesi’ndeki Dentsuadiye Diş Kliniği’nde protez uzmanı Dr. İlker Arslan ve ekibi tarafından yüksek kalite ile verilmektedir.

Ağız Sağlığı ve Psikoloji

Yamuk çene, çarpık, deforme olmuş ya da kırılmış dişler, bireylerin psikolojisini olumsuz etkilediği gibi, bazı durumlarda depresyona dahi neden olduğu görülmektedir. Özellikle gençlerin daha çok olumsuz etkilendiği diş rahatsızlıklarında tedavi süreci için geç kalınmamalıdır.

Günümüz teknolojisi ve tıbbın modern imkanları sayesinde artık her yaştan ve her kesimden kişilerin diş tedavisini yapmak mümkün. Özellikle diş ve diş etleri, insanların dış görünüşünü büyük ölçüde etkilediği için, hem özgüven açsından, hem de toplumda kendine saygısı olan, mutlu bir birey olarak izlenim vermek adına ağız ve diş sağlığı büyük önem taşımaktadır.

Sağlıksız dişlere sahip olan bireyler sosyal yaşantılarında olumsuz etkilenmekte, bunun bir sonucu olarak depresyon, özgüven eksikliği, gülümseyememe, kendini toplumdan soyutlama gibi durumlar yaşanmaktadır.

Estetik diş hekimlerinin sanatsal yetenekleriyle birleşen tedavi yöntemleri sayesinde, sağlıksız dişlerden kurtularak mutlu bir gülümsemeye kavuşmak mümkündür.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Şahane bir yorum yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *