Porselen Lamina İşleminin Avantajları Nelerdir?

Porselen Lamina İşleminin Avantajları Nelerdir?

Porselen Lamina Nedir?

Laminalar, özellikle ön grup dişlerde uygulanan oldukça ince porselendir. Latincede yaprak anlamına gelen laminalar, sağlam diş dokusunda minimum kayıpla ön yüzleri inceltilen dişlere özel yapıştırıcılarla yapıştırılarak uygulanır. Yapısı ve renk geçirgenliğinin çok iyi olması sebebiyle estetik açıdan harika sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

Sağlıklı ve dayanıklı olmasının dışında, hassas bir şekilde çok ince üretildiği için diş ve çevresindeki dokulara çok iyi uyum sağlayan porselen laminalar, Bağdat Caddesi’nde yer alan DentSuadiye Diş Kliniğinde, protez uzmanı Dr. İlker Arslan tarafından yüksek kalitede uygulanmaktadır.

Porselen Lamina işleminin avantajları nelerdir?

– Özellikle ön grup dişlere yüzeysel olarak uygulandığı için maksimum 0,7 mm.lik aşındırma işlemi ile istenen sonuç elde edilmektedir. Bu da sağlam sağlam diş yüzeylerinde minimum kayıp anlamına gelir.
– Laminalar sağlam, rengi bozulmayan ürünlerdir.
– Dişlerin doğal yapısı bozulmadan istenilen estetik özelliklerde sonuç alınmaktadır (renk ve biçim olarak)
– Dişlerdeki kırık, çatlak ve benzeri bozuklukların tedavisi için idealdir.
– Sahip oldukları yüzey özellikleri sayesinde diş taşı, lekelenme, aşınma gibi riskleri minimuma indirir.

Porselen Lamina işlemi, hassas bir uygulama olduğu için kaliteli bir çalışma ile iyi bir klinikte gerçekleştirilmelidir. Uygulamayı yapacak diş hekimi ve teknisyenin iyi bir teknik bilgiye ve estetik yeteneğe sahip olması gerekir.

Ayrıca porselen laminaların uzun yıllar ilk günkü özelliğni koruyabilmesi için, hastanın ağız bakımını ihmal etmemekle beraber doğru yapması gerekmektedir. Doğru ağız bakımı için gerekli tavsiyeleri diş hekiminizden alabilirsiniz.

Porselen Lamina hangi durumlarda tercih edilmektedir?

– İleri derecede renk bozulması olan ön grup dişler
– Düzensiz, formunu, şeklini kaybetmiş ya da ayrık dişlerde
– Kırık, çatlak dişlerin onarımında
– Antibiyotik ve fosfor kullanımının fazla olmasından kaynaklanan lekelerde


Tavsiyeler: Lamina porselenler dişlerinize takıldıktan sonra gerek günümüzün yapıştırma teknolojisi, gerekse laminaların yapısı ve inceliği sayesinde adaptasyon problemi yaşamazsınız. Ancak sert cisimleri dişlemek, tırnak yemek, kalem uçlarını çiğnemek gibi alışkanlıklarınız varsa bunları bırakmanız gerekmektedir. Standart diş muayenelerinizi aksatmamanız da tavsiye edilmektedir.

 

online RANDEVUNUZU
HEMEN OLUŞTURUN