İdeal Gülüş (Gülümseme Tasarımı)

İdeal Gülüş (Gülümseme Tasarımı)

Gülümseme Tasarımı

Diş ve diş etlerindeki şekil ve renk bozuklukları, bireylerde psikolojik rahatsızlıklara varan etkilere neden olabilir. Gelişen teknoloji sayesinde estetik ve restoratif maddelerin yardımıyla şekil, renk ve pozisyon bozuklukları kolayca düzeltilebilmektedir. Tam da bu noktada gülümseme tasarımı, estetik diş hekimliği açısından önemli bir uygulama haline gelmiştir.

Gülümseme Tasarımı nedir?

Sanatın hekimlikle birleşerek kişiye özel, kişi için en ideal gülümseme şeklinin yeniden tasarlanması ve uygulanmasına gülümseme tasarımı diyoruz. Gerek özgüven bakımından, gerek toplumsal ilişkilerde, göze hoş görünen bir gülüşe sahip olmak bireylerde daima olumlu etki yaratacaktır.

Gülümseme Tasarımı, Bağdat Caddesi’nde yer alan Dentsuadiye Diş Kliniği’nde, protez uzmanı Dr. İlker Arslan ve ekibi tarafından yüksek kalite ile uygulanmaktadır.

Günümüz teknolojisi ile istenilen gülümsemeyi tasarlayarak sağlıklı, estetik ve doğal sonuçlar elde etmek mümkün. Elbette, birey için en ideal gülümseme tasarımı hazırlanırken bazı faktörler değerlendirilmekte, yapılan ölçümlerin ardından tasarım ve uygulama aşamasına geçilmektedir. Bu faktörleri şu şekilde sıralayabiliriz:
-Yaş
-Cinsiyet
-Dudaklar
-Diş Etleri
-Dişlerin Rengi ve Biçimi

Yaş faktöründe, geçen yılların etkisiyle dişlerde, diş renginde, yüz yapısında, dudak ve çene bölgesindeki değişimler esas alınmaktadır.

Cinsiyet ise, dişin şeklini belirleyen faktördür. Dişlerin kenarlarındaki ovallik ya da keskinlik, dişlerin boyu gibi detaylar bireyin cinsiyetine göre şekillendirilmektedir.

Dudak faktöründe ise, dudakların şekli esas alınmaktadır. Yüzünüze en uygun gülüşü tasarlarken, dudakların biçimi ve dişlerinizin görünecek kısmını belirlemek önemlidir.

Diş etleri, diş sağlığından ayrı olarak düşünmemizin mümkün olmadığı önemli bir faktör. Gülüş tasarımı yapılırken sağlıklı ve estetik bir görünüm hedeflendiği için, diş etlerinin durumu da göz önünde bulundurulmaktadır.

Dişlerin rengi ve biçimi de, hem estetik ve doğal bir görünüm elde etmek için, hem de sağlıklı bir gülümseme yaratabilmek için önem taşıyan bir faktördür. Yüzünüze en uygun gülümsemeyi tasarlarken, dişlerin rengi, uzunluğu, şekli tamamen size özel olarak hazırlanmaktadır.

 

online RANDEVUNUZU
HEMEN OLUŞTURUN